مارتين آرماند دات كام

 

All about  Eyebrows

آرايش ابروها

 با آرايش زيباتر چشمهايتان و اضافه کردن درخشش پوست بر جلوه ظاهرتان بيفزاييد و بگذاريد مردم زيبايي واقعي شما را ببينند.
 

طريقه آرايش


ابتدا نقاب رنگ متناسب با پوستان را روي لکه ها و جوش هاي صورتتان بماليد.
با استفاده از اسفنج، کرم پودر ماتيکي را روي تمام صورتتان پخش کنيد. چشمها و لبهايتان را به صورت کامل بپوشانيد تا آرايشتان دوام بيشتري داشته باشد.
با پنکک متناسب با رنگ پوستتان  صورتتان را بپوشانيد. اين کار دوام آرايشتان را تضمين ميکند.
حال چهره شما براي رنگ آماده است.
آرايش چشمانتان را با خط چشم  مشکي آغاز کنيد. تا جايي که ميشود خط چشم را نزديک به مژه هايتان بکشيد.
از سايه چشم زرد يا بنفش استفاده کنيد. از پاي مزه به سمت بالا بپوشانيد.
حال ابتدا مژه هاي پايين و بعد مژه هاي بالا را ريمل بزنيد.
براي داشتن گونه هاي برجسته، رژ گونه ماتيکي را روي استخوان گونه بماليد.
خط لبتان را کشيده و لبهايتان را با همان خط لب بپوشانيد. نبايد رنگ حاشيه لبتان پر رنگتر باشد.
حال از مداد برق لب  نارنجي استفاده کنيد.

 به اميد اينکه خوشتان آمده باشد.

برداشتن و مرتب کردن ابرو

 

مقدمه:


زيبا ساختن ابروان ميتواند تغيير شگفت انگيزي در ظاهر شما ايجاد کند. منظور من فقط تغيير سبک ظاهر نيست، بلکه حالت چهره شماست. ابرواني که شکل زيبايي دارند مانند قابي براي چشمان شما هستند، درست مانند موهاي آرايش کرده  که قاب چهره است و قاب عکس که زيباساز يک نقاشي زيبا ميتواند باشد. اقراق نيست اگر بگوييم که شکل ابرو ميتواند به ظاهر شما جلوه دهد و يا جلوه آن را از بين ببرد.

طراحي و درست كردن ابروها دقيقا مثل انتخاب عينك بروي صورت ميباشد كه اگر ابروها به فرم صورت نخورند فرم صورت بهم خورده و شكل انرا را تغيير ميدهند. شكل و فرم مورد دلخواه همه اصولاشكل بيضي است كه بيشترين در صد افراد سعي بر اين دارند كه فرم صورت خود را به اين فرم در اورند. كه اين نكته در ارايش تكميلي و ترميمي اجرا ميشودكه اكثر خانمها اين نكته را ناديده مي گيرند.

و ميتوانيد براي كم كردن درد روي ابرو كمبرس يخ بگزاريم

 

قبل از شروع، نکات زير را بياموزيد:
ابروان شما از کجا بايد آغاز شوند؟
مداد را در کنار بيني به صورت عمودي نگه ميداريم نقطه طلاقي مداد با ابرو، همان محل شروع ابرو شماست.

بلندترين نقطه ابرو بايد کجا باشد؟
مدادي را در کنار بيني به  سمت قسمت خارجي عنبيه چشم (قسمت رنگي چشم) نگه داريد . محل طلاقي مداد با ابرو، محل بلندترين نقطه ابروي شما را مشحص ميکند.

نقطه پاياني ابرو کجاست؟
مدادي را طوري نگهداريد که امتداد آن از کنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد. محل طلاقي مداد با ابروي شما دقيقا نقطه پاياني ابروي شماست.


شکل درست ابرو را پيدا کنيد؟
وقتي به ابروي خودتان نگاه ميکنيد، بايد دو خط مرئي وحود داشته باشد. يکي از نقطه شروع ابرو تا بلندترين نقطه ابرو و دومي از بلندترين نقطه ابرو تا نقطه انتهاي ابرو. اين خطوط بايد ممتد و بدون قطعي باشند و در انتها نازک شود.

نکته:
اگر تا کنون ابرويتان را برنداشته ايد، بگذاريد اولين بار يک شخص متخصص اين کار را براي شما انجام دهد و ابرويتان را شکل بدهد. و همچنين اين را به ياد داشته باشيد که هميشه در جهت رشد مو ابروانتان را برداريد. اين مسئله درد ناشي از کنده شدن مو را کم ميکند
.
 


چگونه ابروانتان را برداريد؟
ابروانتان را به سمت بالا برس بکشيد و با قيچي ابرو قسمتهاي اضافه آن را قيچي کنيد. سپس، روي شکل و کمان ابرويتان کار کنيد. به ياد داشته باشيد که فاصله بين ابروان شما بايد به اندازه پهناي چشمتان باشد. و بخش داخلي ابرو بايد از بالاي سوراخ بيني آغاز شود. براي اينکه اين نقطه به راحتي مشخص شود، مدادي را در کنار بينيتان به سمت بالا به صورت عمودي نگه داريد تا نقطه ابتداي ابرو مشخص شود.  براي اينکه طول ابرويتان مشخص شود، مداد را از کنار ابرو طوري نگهداريد تا امتداد آن از کنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد و به ابرويتان برسد. به اين ترتيب نقطه پاياني ابرو مشخص ميشود. سپس، بايد مشخص کنيد که بالاترين نقطه ابرو يا  کحاست. براي اين کار مداد را در کنار بيني قرار هيد تا امتداد آن از کنار قسمت خارجي عنبيه چشم بگذرد و به ابرو برسد.

قوانين برداشتن ابرو


1 : اين کار را روز قبل از مهماني انجام دهيد چون اثار سرخي را بسختي ميتوان با كرم پودر پنهان كرد و اگر روي محل تحريك شده كرم پودر بزنيد امكان جوش زدن و زخم شدن ان خواهد بود.
1 : ابروانتان را با يک برس کوچک مثل مسواک به حالت طبيعي برس بکشيد.
1 :  يک پارچه لطيف گرم روي ابروي خود بکشيد تا برداشتن ابرو آسانتر شود.
1 :بهترين حالت چك كردن ابروها بعد از برداشتن ان با چشمان بسته است كه مسلما توسط شخص ثالث ميتوان انجام داد.

1: ابروها بايد به نسبت شكل صورتي كه مايل هستيد برداشته شوند نه به توصيه دوستان يا دنباله روي از مد.

1: از موچين جنس خوب و داراي لبه هاي نازک و کيپ استفاده کنيد تا به هتگام برداشتن ابرو موي ابرو را نشکند. اين کار ممکن است باعث عفونت شود.
1: موها را يک به يک بچينيد. آنها را محکم و در جهت رويش مو بکشيد.
1: ابتدا از وسط ابرو، بالاي بيني، شروع کنيد تا به درد آن عادت کنيد. چون اين قسمت از پوست نسبت به پوست بالاي چشم حساسيت کمتري دارد.
1: اگر درد اين کار زياد بود قبل از ادامه مقداري خمير دندان بر روي ابرويتان بماليد و بگذاريد چند دقيقه بماند. اين کار حالت بيحسي به پوست ميدهد.
1: برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهيد.
1: هماهنگي ابروهايتان را در آينه چک کنيد و در پايان يک پارچه لطيف سرد روي ابروهايتان  بگذاريد تا سرخي پوست را کاهش دهد.
1: اگر ميخواهيد چهره بازتري داشته باشيد فاصله ابروها را کمي بيشتر کنيد و اگر چشمان کشيده ميخواهيد بگذاريد ابروهايتان به هم نزديکتر باشند.
به ياد داشته باشيد:


طبيعي بودن هميشه بهتر است. هرگز ابروهايتان را بيش از حد برنداريد.
وقتي شکل اوليه را به ابرويتان داديد، نگه داشتن اين شکل آسان است.
ابتداي ابرو بايد با گوشه داخلي چشم هماهنگ باشد.
کمان ابرويتان نيز بايد با خط بالاي چشمتان هماهنگ باشد.

درست کردن ابروي نازک و پراکنده:
قسمت ابتداي ابرو، دقيقا بالاي گوشه داخلي چشم، بايد پر باشد. اگر ابروان شما نازک و يا کم پشت است، آن قسمت را با مداد ابرو با خطوط نازک مومانند پر کنيد.
سپس، با يک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فرو کرده ايد کارتان را ادامه دهيد. به اين ترتيب رنگ مداد ابرويتان بيشتر ميشود. هر قدر به کمان ابرويتان نزديکتر ميشويد خطوط را نازکتر کنيد.

چگونه بهترين کمان ابرو را ايجاد کنيم:
ترجيحا، کمان ابرو بايد از ابتداي شروع کره چشم آغاز شود. براي مشخص کردن آن از يک گوش پاک کن استفاده کنيد، آن را در کنار بيني خود قرار دهيد  و ير روي پلک بالايي چشم خم کنيد. محل طلاقي گوش پاک کن و ابرو بالاترين نقطه کمان ابرو را مشخص ميکند. اصولا ابرو بايد يک سوم اينچ بعد از گوشه خارجي چشم به صورت کمي سربالا به پايان برسد.

چگونه کمان ابرو بالاتر ببريم؟
براي اين کار بهتر است که زير بالاترين قسمت کمان ابرو را نازکتر کنيد تا کمان ابرو بالاتر برود. به اين ترتيب ظاهر چشمتان نيز بازتر ميشود.
 


چه موچيني بهتر است؟
براي برداشتن موهاي اضافه از موچينهاي سر کچ استفاده کنيد.
ابروانتان را براي پر نشان دادن به سمت بالا و براي نازک نشان دادن به سمت چپ و راست برس بکشيد. براي اينکه ابرويتان حالتش را حفظ کند از ژل ابرو استفاده کنيد.
بهترين موچينها، موچينهاي نوک کجي هستند که قسمت انتهايي زبري دارند و گرفتن  مو با آنها آسانتر است. براي کشيدن مو نبايد زور زد. براي کنترل بهتر اين عمل بعضي از موچينها به حالت قيچي هستند.
هر دو يا سه سال، وقتي نوک موچين شل شد،  بايد موچين خود را تعويض کنيد.
هميشه موچين خود را تميز نگهداري. به کمک يک گوش پاک کن آغشته به ماده ضد عفوني يا الکل نوک آن را تميز کنيد. هميشه شب هنگام ابرويتان را برداريد تا قبل از شروع آرايش صبحگاهي آثار سرخي از اطراف ابرو محو شود.

 من خودم شخصا ﴿تويزر من﴾* را توصيه ميكنم كه كمي گران است ولي كارايي عالي و مادامي كه شما از ان استفاده ميكنيد گارنتي دارد

چه رنگ مداد ابرو براي شما مناسب است؟


هميشه رنگ مداد ابرويتان را هماهنگ با رنگ موها و پوستتان انتخاب کنيد. معمولا براي روز رنگ طبيعي و براي عصر از رنگهاي تندتر استفاده کنيد.
اگر رنگ موهايتان را تغيير شديدي بدهيد، متناسب با آن رنگ ابرويتان را کمرنگ يا پررنگ کنيد. تنوع رنگ در رنگ ابروهاي پودري بيشتر از مداد ابروها است.
چند سايه چشم  را انتخاب کنيد تا رنگ متناسب را پيدا کنيد.
کساني که ميخواهند آرايششان بينقص باشد، ميتوانند يک يا دو رنگ را با هم استفاده کنند تا آرايش چشمانشان جلوه بخصوصي پيدا کند.
قبل از هر استفاده نوک مداد ابرويتان را تيز کنيد. اگر از رنگ پودري استفاده ميکنيد، هر دو يا سه بار استفاده برس آن را بشوييد و با باد خشک کنيد. اگر پودر زيادي روي برس باشد رنگ را بيش از حد پخش ميکند.

ميتوانيد با مداد خط را پررنگ تر كرده و با برس ابرو كاملا خط را پاك كرده اثر باقي مانده بروي ابرو خط طبيعي نشان ميدهد.

خط چشم و طريقه صحيح کشيدن آن

 

 

ميخواهم قانوني را مطرح كنم كه با نوشتن كمي توضيح ان مشگل است. در ارايش چشم دو خط همديگر را قطع نميكنند.من هميشه در مثلثات ضعيف بودم. نميدانم چطور به اين قانون پي بردم. اگر از اين قانون استفاده كنيد ميتوانيد ارايش چشم خود را بصورت يك گريمر انجام بدهيد.

 

 8 :  با تمام اين تفاصير و قوانين بايد بگويم در ارايش هيچ قانوني وجود ندارد. تا انجا كه از ارايش خود راضي هستيد همان قانون شماست. البته اگر در يك كنسرت همه به شما نگاه ميكنند دليل به بدي ارايش شما يا انتخاب بد رنگها نيست. دليل ان نخواندن اين مطالب است.

 در روز بايد ۸ ليوان اب بنوشيد و خوب نميتواند چاي يا اب ميوه  را  جايگزين ان كنيد. و به ازاي هر ليوان قهوه هم بايد ۸ ليوان اب بنوشيد. مطمئن هستم خودتان ميتوانيد سر انگشتي حساب كنيد. بله حتما دوستان ميگويند مشگل بيرون روي را چكار كنيم. بعد از مدتي بستگي به طبيعت بدن شما به ان عادت ميكنيد چراكه سلولهاي بدن ياد ميگيرند كه چگونه اين اب را جذب كنند و اب كافي به پوست شما ميرسد.

توصيه: حتما قبل از خواب كاملا ارايش خود را پاك كنيد. مخصوصا خط چشم و ريمل كه موجب عفونت چشمها نشود.

نكته: عمر ارايش روي صورت فقط ۴ ساعت است كه بعد از ان بايد انرا تجديد كنيد. ارايش با airbrush  ميتواند ۸ تا ۱۲ ساعت بماند ولي ماتيك حتما بايد تجديد شود. 

 

 

 

Hit Counter

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به مارتين آرماند دات کام ميباشد
Copyright © 2003-2004
martinarmand.com, All rights reserved

برداشت مطلب و عکس غير مجاز مي باشد