مارتين آرماند دات كام

 

آرايش چشم و مژه ها

Makeup about Lashes 

خط چشم و طريقه صحيح کشيدن آن

 

 

 

بعضي از خانمها دوست دارند که در روز از خط چشم استفاده کنند. استفاده صحيح از خط چشم زيبايي چشمان را چندين برابر ميکند و مژه ها ضحيمتر به نظر مي آيند. خط چشم به  رنگهاي مشکي و قهوه اي تيره در دسترس است.
موقع کشيدن خط چشم، پلک بالا بايد کاملا خشک و بدون چربي باشد. پلک چشم را با يک يا دو انگشت نگه ميداريم و خط باريکي بالاي چشم، از گوشه داخلي چشم و تا حد امکان نزديک به چشم ميکشيم. سپس از دو سوم خط ، آن را کمي به طرف بالا ميکشيم. براي زير چشم، خط بسيار باريکي از گوشه داخلي چشم شروع کرده و به طرف خارج ميرويم. دو خط در گوشه چشم نبايد به هم بچسبند. يک فاصله کوچک بين دو خط در گوشه خارجي چشم آن را درشت تر نشان ميدهد.
براي نشان دادن چشم به حالت طبيعي، همان خط چشم باريک بالاي چشم کافي است و نيازي نيست زير چشم را نيز خط بکشيد.
خانمهايي که ميخواهند آرايش روزشان کمي بيشتر جلوه کند، در گوشه خارجي، خط چشم را به طرف بالا و بيرون و کمي پهنتر از گوشه داخلي چشم ميکشند.
براي آرايش شب خط چشم را از گوشه داخلي شروع و از وسط مردمک چشم به طرف گوشه خارجي چشم پهنتر و سپس در انتها آن را بسيار باريک تمام ميکنيم. خط ديگري زير چشم ميکشيم و بين دو خط در گوشه خارجي چشم فاصله ميگذاريم که چشم را شفافتر و بزرگتر نشان دهد.
چشمهاي بادامي را معمولا با خط بسيار پهن در گوشه خارجي چشم در بالا و خط ديگري در پايين که دو گوشه به هم چسبيده باشند ميتوانيم گرد نشان دهيم و با سايه ، گوشه چشم را بالاتر ميبريم  که بسيار زيبا و جذاب جلوه کند

كشيدن خط چشم

 

 
 

 

 

 

- مژه انتخاب شده را روي چشم گذاشته و انرا از داخل چشمها به بيرون اندازه بگيريد و اضافي انرا كوتاه كنيد

- گوشه بيروني مژه را با موچين گرفته و چسب مخصوص انرا خيلي كم روي نوار مژه بماليد

- مژه را كه با موچين نگهداشته ايد از داخل چشم به بيرون گذاشته و بدون تماس بديگر مژهها روي مژه واقعي بگذاريد.

- اگر احتياج بود با ته موچين و با چشم بسته! مژه را در جاي خود محكم كنيد

- بعد از خشك شدن چسب ارام چشمها را باز كنيد ، اگر جاي را اشتباه كرده باشيد مژهها هم به پوست ميچسبد كه ارام و نوك كيوتيپس  Q-Tips ميتوانيد مژههاي اصلي را از هم جدا كنيد.

- اگر اشتباه شد و مجبور شديدانرا برداريد بايد مژه را تميز كرده و بد از خشك لردن دوباره مراحل بالا را تكرار كنيد.

- بعد از موفقيت كامل ميتوانيد با خط چشم مايع روي مژه و چسب را بكشيد. البته تا اين زمان بايد چسب خشك شده و رنگ خود را از دست بدهد.

-  و خوب براي امتحان ميتوانيد مژه مصنوعي را خيلي ارام برداريد كه اگر كار بدرستي انجام شده باشد اينكار عملي نخواهد بود.

و اخرين مرحله با ماليدن ريمل مژه مصنوعي و حقيقي را به هم بچسبانيد

- و بعد از اين مراحل سايه چشم و ديگر رنگها را استفاده كنيد.

نكته اخر: اگر كيفيت مژه مصنوعي خوب باشد ميتوانيد انرا چندين بار استفاده كنيد و الا بعد از يك بار ديگر قابل استفاده نخواهند بود.

 

چگونه مژههاي مصنوعي را دوباره استفاده كنيم؟

قبل از هر چيز بايد ياد اور شوم كه حتما انها را قبل از خواب دراورده و چشمها را خوب پاك كنيد تا باعث بيماريهاي چشمي نشوند.

بعد از برداشتن مژهها انها را لاي دستمال كاغذي اغشته به الكل  گذاشته و خوب انرا پاك كنيد بدون فشار يا كشيدن مژهها. چندين بار دستمال را عوض كنيد تا كاملا ريمل و خط چشم و چسب روي مژهها پاك شوند و در اخر انرا با باد خشك كرده و براي استفاده بعدي اماده كنيد. البته من توصيه ميكنم كه يك بار مژه را مصرف كنيد. كه هيچ شكي در سلامتي چشمان شما بوجود نيايد.

 

مژههاي زيبا

اخرين مرحله يك ارايش كامل مژهها هستند. براي نتيجه مطلوب حتما فر مژه استفاده كنيد تا چشمها بازتر و درشتر بنظر بييايند.

و خوب با اين كار چشمها جوانتر و زيباتر جلوه ميكنند. هميشه قبل از ريمل مژهها را فر كنيد:

چگونه؟

 - خوب مژهها را پودر بزنيد كه با تركيب با ريمل انرا ضخيمتر جلوه دهد و ريمل روي مژهها بهتر بنشيند.

- دستگاه فرمژه را با سشوار گرم كنيد كه موقع فر دادن مثل اطويي براي مژهها عمل خواهد كرد.استفاده ان نبايد 

- فر مژه را روي ريشه مژه قرار داده و براي ۳۰ ثانيه نگهداريد و انرا به نوكهاي مژهها اورده و براي ۳۰ ثانيه نگهداريد تا خوب فر را بخود بگيرد.

- ۲ يا ۳ بار ريمل را به مژههاي بالابصورت افقي بماليد.بدون انتظار براي بار دوم و سوم هم اينكار را بكنيد.چون ريمل سريع خشك ميشود مخصوصا در ريمل ضد اب. اگر روي مژه خشك شده ريمل بماليد ريمل تكه تكه بنظر خواهد امد.

و در اخر يك لايه نازك ريمل به مژههاي پاييني بماليد.

سايه چشمي كه بيشتر بماند.

اكثر خانمها از نماندن سايه چشم روي پلكها شكايت ميكنند. براي جلوگيري از ان ميتوانيد با يك براش نم دار پودر بي رنگ را روي پلكها ماليده و صبر كنيد كه روي پوست بنشيند. اين باعث ميشود كه سايه تمام روز روي چشمها باقي بماند.

 

راه حل براي چشمان پف كرده

- يك قاشق غذاخوري را زير اب سرد گرفته و انرابراي ۶۰ ثانيه روي پف كردگي چشم قرار دهيد

كرمهاي روي پوف كردهگي استفاده كنيد كه داراي نشاسته و روغن جگر كوسه باشند متخصصين پوست سالهاست بر اين عقيده هستند كه اين مواد ورم پوست يا قسمت چشم را از بين ميبرد.

- راه ديگر حلقه حلقه كردن خيار و روي چشمها بصورت كمپرس گذاشتن است

- چاي سياه كيسه اي را در اب سرد خيس نموده و برا ۱۰ دقيقه روي چشمها بگذاريد و به ارامي از سمت داخل به بيرون چشمها فشار ارامي بدهيد.

- از خوردن هر چيزي كه داراي نمك باشد خوداري كنيد چرا كه باعث نگهداري مايعات اضافي جمع شده در ناحيه چشمها خواهد شد.

- در موقع خواب سر را بالا تر از بدن نگهداريد كه باعث اضافه جمع شدن بيشتر مايعات زير چشم نشود.

كلك براي مژه ها

مژه ها را ۳ مرتبه فر كنيد. نزديك به ريشه ها - وسط مژه ها و نزديك به ريشه و هر بار فر مژه را براي ۵ ثانيه نگهداريد. البته خانمهاي با موي فر احتياج به اين كار ندارند.

يك لايه از ريمل زخيم كننده را روي مژه هاي بالائي بماليد مخصوصا گوشه هاي داخلي چشمها. و اجازه دهيد براي ۳۰ ثانيه خشك شود.

يك لايه ريمل مخصوص بلند كردن مژه ها را از ريشه تا نوك مژه ها بزنيد.

۴- همنطور كه هنوز ريمل خيس است يك دست از ريمل سياه كه به مژه ها حالت ضخامت ميدهند به تمام مژه ها بماليد.ولي توجهتان بيشتر به ريشه ها باشد. خيلي با دقت و ضريف سعي كنيد كه خط اصلي مژه را تيره تر كنيد.

۵- قبل از اينكه ريمل كاملا خشك شود اضافيهاي انرا از روي مژه ها برداريد.

۶-قسمت پائين مژه ها را با ريمل مخصوص بلند كننده بصورتي كه براش ريمل را بصورت افقي نگه داشته ايد بماليد. و دوباره اضافه ريملها را پاك كنيد.

۷- با يك مداد نوك نازك يا با پودر سايه چشم و براش خودش بين ريشه مژه ها بصورت نقطه بكشيد اين نقطه ها بايد كملا تميز باشند تا حالت خود را روي مژه ها نشان دهند.

 

مژه هاي ضخيمتر

 دستگاه فر مژه  كوين اكوان Kevin Aucoin* بخاطر ابر قرمز رنگي كه دارد بهتر ميتوان مژهها را بين دستگاه فر مژه ديد لذا ميتوانيد فر خوردن مژه را ببيند.فر مژه با بورد بيشتر براي خانمهاي اسيائيAsian* مناسب هستند مثل: شواومراShu Umera يا مك كازمتيك MAC Cosmetic

يك خط پهن مشكي با ريمل مشكي ميتونه حتي مژه هارو بيشتر و پر پشتتر نشان بدهد. مثل:مداد شانل Chanll * و يا مداد خيلي نازك كلينيك Clinique* با اين مداد ميتوانيد يك خط نازك كشيده كه انگار انرا با خط كش كشيده ايد كه حتي احتياج به مداد تراش هم نخواهيد داشت. بهترين كه من خودم هم از ان استفاده ميكنم خط چشم كرمي از بابي براونBobbi Brown* است كه مثل ژل بوده و براي مدتي طولاني روي چشمها ميماند.

راه ديگر هم مژه مصنوعي است كه مك كازمتيك شايد ارزان و بهترين باشد ولي شو اومرا و اندريا ماد هم ارزان و مرقوب بوده.

و خوب وقتي هم ميخواهيد انرا برداريد ميتوانيد پاك كننده مخصوص خود يك  الميAlmay* را استفاده كنيد. پاك كننده چشم ضد اب لانكم Lancome* يكي از بهترين هاست.

 

كلكهاي ريمل

 ۱- براي بيشتر نشان دادن مژه ها چند عدد تك مژه مصنوعي به مژه هاي بالائي قبل از زدن ريمل اضافه كنيد. بهترين راه اضافه كردن اين مژه ها اين است كه انها را با موچين برداشته﴿ از طرف پهن ان بگيريد﴾ و در همان حالت چسب يا ژل مخصوص چسباندن را به مژه بزنيد و چه تك مژه يا مژه كامل انرا از بيرون جشم ميگذاريم.  قبل از گذاشتن مژه كامل و چسب زدن انرا با چشم اندازه بگيريد. اگر بلند بود از صمت داخلي به اندازه كافي قيچي كنيد. بعد از گذاشتن مژه براي ۱۰ ثانيه صبر كنيد تا خشك شود.

ريملهاي ضد اب بيشتر حالت خشكي به مژه ها ميدهند.

 

در طول روز بجاي خط چشم مشكي رنگ طوسي پررنگ يا قهوه اي استفاده كنيد. و روي انرا با سايه چشم هم رنگ بكشيد تا بيشتر روي چشم بماند

 
Hit Counter

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به مارتين آرماند دات کام ميباشد
Copyright © 2003-2004
martinarmand.com, All rights reserved

برداشت مطلب و عکس غير مجاز مي باشد