مارتين آرماند دات كام

Makeup for Face and About skin

آرايش صورت و پوست

پوشاندن پاها با اسپري ايربراش:

آرايش ايربراش معولا در عكاسي و فيلم بكار مي رود و در زندگي بخاطر هزينه و دردسرهاي آن هنوز زياد معمول نيست. البته با يكبار پرداخت و با كم تمرين جدي و گذرندان دوره كوتاه كلاسهاي آرايشي اين سبك آرايشي مي تواند كمك بزرگي به خانمهاي باشد كه از   پوست چند رنگ و يا لكه هاي ناشي از سوختگي ، تصادفات، علائم حاصله بعد از لاغري يا ماركهاي باقي مانده از دوران بارداري رنج مي برند. جديدا كمپاني هلي هنسن اسپري آماده اي را به بازار ارضه كرده كه مثل تافت مي ماند و مي توانيد كرم پودر رنگ انتخابي خود را بروي بدن و پاها بپاشيد. مخصوصا كه در فصل شنا و مايو هاي دو تكه هستيم اين وسيله مي تواند كمك سريعي براي رفع نياز اين خانمها يا همينطور آقايان باشد. نظرات در مورد اين محصول متفاوت است ولي محصولي است كه مي تواند جاي ايربراش را بطور موقت بگيرد. تفاوت آن با ايربراش اين است كه در ايربراش مي توانيد فشار هوا را تنظيم كنيد و اطراف چشمها را هم كرم پودر بزنيد ولي با اين محصول چنين كاري مقدور نيست و براي همين هم فقط براي پاها و بدن توصيه شده.

 

Tips And Tricks

ترفندهاي آرايشي

 Self Tanner

با فصل تابستان و برهنه شدن بدن ها و چهره هاي برنزه و تب داغ استفاده از ژلها و لوشن هاي برنزه كننده و يا برنزه كردن بطريق اير براش لازم دانستم كه مطلبي در اين مورد بنويسم.

چگونه لوشنها را بكار ببريم:

  1. لوشن برنزه كننده را روي بدن خيس نماليد. حتي اگر اين مواد را در حمامي كه بخار كرده است استفاده مي كنيد حاصل آن رگه ها و خطوط تيره و روشن روي بدن خواهد بود.
  2. بهترين موقع براي زدن مواد برنزه كننده قبل از رفتن به رختخواب است چرا كه در طول شب اين مواد روي بدن اثر كرده و صبح روز بعد مي توانيد نتيجه آنرا ملاحضه كنيد كه در صورت رگه رگه شده آنرا تصيح كنيد.
  3. بعضي از گريمر ها مواد برنزه كننده را با كرم مرطوب كنده مخلوط مي كنند كه نتيجه آن زياد قابل پيش بيني نيست و به ريسك آن نمي ارزد، بهترين ايده استفاده از محصولاتي با درجه پائين DHA

مخفف آن مواد شيميائي كه رنگ پوست را برنزه مي كنند  ميباشد قبل از ژل برنزه كننده از كمپاني كلرون CLARINS  كه در صد رگه آن روي بدن بسيار كمتر است.

  1. قبل از اينكه محصول برنزه كننده خشك شود با دستمال كاغذي به آرامي محلهائي را كه زيادي ماليده ايد يا كرم در اين مناطق جمع شده مثل خطوط برجسته صورت و يا گردن را پاك كنيد( در حقيقت اضافي آنرا برداريد) اين خطوط مي توانند خطوط حاصل از لبخند، خطوط دور بيني و يا لبها باشند كه ژل در اين خطوط جمع شده و تيره تر خواهند شد.
  2. بعد از زدن كرم برنزه بروي گردن براي حداقل 5 دقيقه سر را بالا نگهداريد كه از بوجود آمدن خطوط تيره روي گردن جلوگيري شود

چگونه بوسيله سنگ پا از رگه رگه شدن ژلهاي برنزه كننده روي بدن جلوگيري كنيم؟

با سنگ پا ( نه سنگ پاي خودمان) مي توانيد رگه هاي حاصله را محو كنيد و اينكه به آرامي و تماس سنگ پا يا سوهان ناخن روي لبه هاي پر رنگ گذاشته و بماليد تا رگه ها از بين برود. چرا كه پنبه يا دستمال كاغذي يا اسپانج مواد برنزه كننده را به خود جذب مي كنند و اين خطوط بيشتر شده يا كاملا كرم را پاك مي كنند.

7 وقتي كاملا مدت برنزه كردن پايان رسيد كمي كرم براق كننده نقره اي يا طلائي روي گونه ها بماليد تا صورت شفافيت بيشتر پيدا كند.

برنزه كنندهاي صورت:

انتخاب كرم برنزه كننده صحيح براي صورت يكي از بايد هاست :

صورت با پوست سفيد و روشن:

براي پوستهاي خيلي روشن مطمئن هستم كه هيچ كس خواستار تبديل به يك جوجه سوخاري نيست بنابر اين بايد پائين ترين درصد DHA يا دي هايدراكسي اسيد را انتخاب كرد. مثل فرمولهاي رنگي مثل:  Shiseido Brilliant Bronze self Tanning

صورت هاي با رنگ متوسط يا زيتوني:

براي يكدست نگهداشتن و اضافه كردن رنگ طلائي به اين پوست كه زمينه رنگ طلائي در آن وجود دارد لوشني را انتخاب كنيد كه كمي از رنگ پوست شما تيره تر باشد، بدون اينكه شما تبديل به هويج زرد رنگي شويد. مثل:

پوستهاي تيره: هدف از برنزه كردن پوست تيره اين است كه صورت شفافيت بيشتري پيدا كند نه اينكه روي آنرا با يك ماسك بپوشانيم. دو تا لوشني كه رنگهاي تيره اي دارند و براحتي روي پوست مي نشينند مثل:

ترفند ها يا كلك هاي آرايشي"

قبل از اينكه برنزه كننده را استفاده كنيد حتما صورت را اكسفوليت كنيد تا صورت بصورت يكنواخت رنگ تيره را بخود بگيرد.

برنزه كننده را روي صورت خشك ماليده و يك لايه نازك مرطوب كننده بدون چربي و بدون  AHA  را روي صورت بماليد.    AHA مي تواند اثر كرم هاي برنزه كننده را از بين ببرد.

با گوش پاگ كن مقداري وازلين روي ابروهاي ماليده تا از رنگي شدن آن جلوگيري شود.

ده دقيقه صبر كنيد تا كرم مرطوب كننده خوب روي پوست بنشيند.

با آمدن فصل تابستان، مي خواهم از پوستم مراقبت كنم. چه كرم ضد آفتابي را براي پوستم انتخاب كنم؟

اول اينكه بايد اين نكته را ياد آور شوم كه بخاطر خطرات جدي آفتاب مستقيم بروي پوست بايد آنرا در تمام طول سال مراقبت كرد و نه فقط در طول تابستان.چرا؟ حتي موقعي كه آفتابي وجود ندارد.ما هر روز تحت تاثير اشعه UV هستيم كه باعث خرابي پوست مي شوند.و اشعه UVA مسعول آفتاب سوخته گي هاي ناجور روي پوست شما هستند. و خوب اين اشعه باعث پيري زودرس در پوست شما مي شود.اين اشعه در تمام اوقات وجود دارند چه آفتابي وجود داشته باشد چه خورشيد زير ابرها پنهان باشد.

وقتي قصد خريد كرم هاي ضد آفتاب را داريد حتما راهنماي آنرا مروري كرده و مطمئن شويد كه پوست شما را از هر دو اشعه UVB ,AND UVA

مراقبت مي كنند. بيشتر اين كرمها فقط قابليت مراقبت از اشعه UVB را دارند نه UVA.

بخاطر داشته باشيد كه:

هر محصولي كه با " CINNAMATE " يا " ‌‌ALICYLATE" ختم شوند فقط شما را از اشعه UVB مراقبت مي كنند.

AVOBENZONE OR PAR‌OL ۱۷۸۹ فقط از اشعه UVA مراقبت مي كند.

OXYBENAONEو TITANIUMىIOXIىE ANى ZINC OXIىE از هر دو اشعه شما را محفوظ نگهميدارد.قبل از انتخاب كرم ضد آفتاب خود حتما مطمئن شويد كه كرمي است كه شما را كاملا از هر دو اشعه مراقبت مي كند.

اين هم چند نكته ديگر:

براي حفاظت كامل پوست خود از اشعه آفتاب حتما كرم را بيست ۲۰ دقيقه قبل از بيرون رفتن روي پوست بماليد.بعد از تمام شدن شنا، يا خشك كردن يا مالش حوله بروي پوست حتما دوباره يك لايه از كرم را بروي بدن خود بماليد.كرم را بيشتر از آنچه كه فكر مي كنيد احتياج داريد روي پوست بماليد

 

از پوست بيشتر بدانيم

۱) پوست همانند يک سد بتونی در مقابل عوامل بيماريزا عمل می کند.

۲) ملانين ماده ای است که بر حسب مقدار آن در پوست،باعث تيرگی و يا روشنی پوست می شود.

۳) غدد چربی پوست باعث جلوگيری از چين و شکن پوست،حفظ دمای بدن و جلوگيری از رشد باکتريها می شود.

۴) مواد زايد حاصل از سوخت و ساز بدن توسط پوست دفع می شود.

۵) پوست يکی از بزرگترين و سنگين ترين اندامهای بدن می باشد.

 

پوست يکی از مهمترين و حياتی ترين قسمتهای بدن می باشد و بالطبع احتياج به مراقبتهای ويژه ای نيز دارد. چنانچه اگر بيش از ۶۰درصد از پوست خود را از دست بدهيم ادامه حيات با مشکل جدی روبرو می شود در صورتيکه اگر يک دست يا يک پا و يا يک کليه خود را از دست بدهيم ادامه حيات همچنان ميسر خواهد بود.

پوست از سه قسمت تشکيل شده است:

قسمت سطحی (اپيدرم)

قسمت ميانی(مزودرم)

قسمت زيرين(آندودرم)

ضخامت پوست بسته به سن،نژاد،محل زندگی و همچنين جاهای مختلف بدن معمولا بين۵/.ميليمتر تا ۵ميليمتر تفاوت دارد. تهيه ملانين که رنگ پوست را می سازد و مقابله با اشعه فرا بنفش را نيز برعهده دارد از وظايف لايه سطحی است. همچنين واکنش نسبت به عوامل حساسيت زا ازکارهای اين قسمت از پوست می باشد.

شناخت پوست؛

شناخت پوست از آن جهت دارای اهميت است که هر پوستی نياز به مراقبت و احتياج به مصرف مواد آرايشی و بهداشتی خاص خود را دارد.آگاهی داشتن از نيازهای پوست سبب می شود که در نگهداری و حفظ سلامت پوست نتيجه بهتری حاصل شودو از مصرف مواد آرايشی و بهداشتی زيان آور جلوگيری شود.

انواع پوست

۱) پوستهای خشک

۲) پوستهای چرب

۳) پوستهای معمولی يا نرمال

۴) پوستهای مختلط

۵) پوستهای حساس

 

انواع پوست

پوستهای خشک: لايه سطحی پوست خشک نازک و لطيف بوده و بعد از شستن در بعضی از قسمتهای آن کشيدگی احساس می شود.کم شدن رطوبت اين گونه پوستها گاهی باعث پوسته پوسته شدن می شود.در چنين پوستهايی کمتر جوش ديده می شود.اين نوع پوست مستعد پيدا کردن چين و چروکهای نازک به تعداد زياد است بويژه در اطراف چشم نسبت به حرارت،باد و نور خورشيدحساس می باشد.برای بهداشت پوستهای خشک بايد از صابونهای گليسيرين داريا صابونهای حاوی روغن زيتون استفاده کرد.اين گونه پوستها بايد همواره مرطوب نگه داشته شوندو استفاده از کرمهای بسيار چرب توصيه نمی شود.

آقايانی که پوست خشک دارندو برای زدن موهای صورت خود از تيغ استفاده ميکنند بايد ابتدا صورت خود را با صابونهای حاوی زيتون شستشو دهند و سپس يک لايه نازک کرم مرطوب کننده بمالند و بعد از آن از خمير ريش استفاده کنندو صورت خود را تيغ بزنند.

پوستهای چرب:لايه سطحی پوست چرب ضخيم و منافذ آن درشت و دارای جوشهای سرسياه زير جلدی و خارجی می باشد.اين نوع پوست در مقابل نور آفتاب و ديگر عوامل بيرونی مقاوم بوده و ديرتر از پوستهای ديگر چين و چروک ميخورد.اين نوع پوست شفاف و براق است و عمری طولانی تر از پوستهای خشک دارند ولی آلودگيهای بيرونی را بعلت چرب بودن پوست به آسانی جذب می کنند.از اين رو نياز به شستشوی بيشتری(۲تا۳باردر روز) با صابونهای کم چرب دارند. پیدايش دانه های غرور جوانی در اينگونه پوستها نسبت به پوستهای خشک بيشتر است.

پوستهای معمولی يا نرمال:اين نوع پوستها نه خيلی خشکند و نه خيلی مرطوب.حالتی ارتجاعی و نرم دارند.رنگ آن روشن و حالتی شاداب و بشاش دارند.بدون لکه و شفاف است.اين گونه پوستها نيز بايد روزانه ۱تا۲بار با آب ولرم و صابون حاوی روغن زيتون شستشوشوند.

پوستهای مختلط:در اين پوستها اطراف صورت و گونه و دور چشم و اطراف دهان و گردن حالتی خشک مانند دارند در صورتيکه در ناحيه پيشانی و اطراف بينی و چانه چرب است. اين گونه پوستها در بين مردان بيشتر است بويژه آنهايی که صورتشان را با تيغ می تراشند.اينگونه پوستها نيز به مراقبت دقيق نياز دارند.

پوستهای حساس:در اين نوع پوستها لايه سطحی پوست نازک و لطيف است.رنگ اين نوع پوستها معمولا روشن و قرمز

 می باشد. اينگونه پوستها در مقابل نور خورشيد زودقرمز شده و حالت سوختگی پيدا می کند

يکی از مشکلات شايع مخصوصا در فصل زمستان خشک شدن مداوم لبهاست ويکی ازمهمترین علل اين مشکلات که باعث خشکی و در نهايت ترک خوردگی لبها هم می شود، مجاورت لبها با دمای نامناسب می باشد.يعنی هم گرمای شديد و هم سرما می توانند باعث خشکی لبها شوند.

مهمترین راه برای اين حالت چرب کردن مرتب لبها می باشد.البته گاهی کم آبی هم می تواند باعث اين مشکل شود.

يکی از کارهایی که بيشتر مردم برای مقابله با خشکی لبها انجام می دهند خيس کردن لبها با آب دهان می باشدکه اين راه حل نه تنها مشکلی را رفع نمی کند بلکه باعث تشديد آن می شود.

يکی ديگر از علل خشکی لبها، استرس و خستگی می باشد.که می توان با استراحت کافی و استفاده از ويتامینهای C،EوB کمی از مشکلات لبها را رفع کرد.

گاهی اوقات استفاده از برخی لوازم آرايشی و بهداشتی می تواند حساسيت زا باشد که در اين مورد بايد از رژهايی با مارک معتبر و از جنس خوب استفاده کرد.کرم ويتامينA+Dنيز می تواند تا حدودی موثر باشد.

 

توصيه هايی برای داشتن يک پوست شاداب و با طراوت

 

۱) خواب: باندازه کافی بخوابيد تا پوستی شفاف و چشمی خوش حالت و روحيه ای شاد داشته باشيد بنابراين کمبود خواب پوست را بی حال و خسته و رنگ آن را کدر و مات ميکند.

۲) آرامش: سعی کنيد برای مسائل جزئی آرامش خود را از دست نداده و بيهوده عصبی نشويد زيرا عضلات پوست صورت هنگام ناراحتيهای عصبی بهم کشيده شده و دچار چين و چروکهای زودرس می شوند.

۳) نوشيدن آب: نوشيدن آب به مقدار کافی می تواند عامل موثری برای سلامتی و زيبائی پوست باشد. از نوشيدن زياد چای و قهوه خودداری کنيد.

۴) مواد آرايشی:  حتما صورت را موقع خواب از لوازم آرايش پاك كنيد و اجازه دهيد پوست بتواند تنفس کند.

۵) نظافت: پيوسته پوست را تميز نگه داشته و برای شستشوی آن از صابونهای بدون عطر و ملايم استفاده کنيد.

۶) تغذيه: تغذيه مناسب و استفاده کردن از ميوه و سبزيجات تازه بطور کلی سلامت شخص را تضمين و در نتيجه اثر مستقيم و مطلوبی بر روی پوست می تواند داشته باشد.

 

اطلاعاتي در مورد لوازم آرايشي

 

حدود ۶۰ درصد تمام موادی که روی پوست ماليده می شوند،جذب بدن می شوند.محصولاتی مثل:سايه چشم، ريمل و ... از طريق پوست نازک اطراف چشم و مخاط چشم خيلی راحت جذب بدن می شوند.عطرها، اسپري ها و تافتها هم از راه تنفس وارد بدن می شوند. بد نيست بدانيد که اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستيد که هر روز از رژ لب استفاده می کنيد،در طول زندگی خود حدود ۶۰ کيلوگرم از آن را خواهيد خورد. البته در صورتيکه بدانيد رژ لبها از مواد درجه يک و طبيعی ساخته شده باشند، هيچ گونه نگرانی نداشته باشيد چون خطری متوجه شما نيست.

 

 ده توصيه ساده و عملی برای حفظ زيبايی، سلامت، و شادابی پوست ومو

                       

  از خستگی زياد، کم خوابی، استرس و عصبانيت بپرهيزيد

 به سلامت، زيبايی و حفظ شادابی پوست و موی خود اهميت دهيد.

از اخم کردن، انداختن چين و جروک و کشيدن پوست صورت خودداری کنيد

.از کشيدن سيگار خودداری نماييد

 از مواد غذايی سرشار از ويتامين، کم چربی و تازه استفاده کنيد و فعاليت بدنی و ورزش را از ياد نبريد

 اشعه ماوراء بنفش نور خورشيد موثرترين عامل در ايجاذ پيری و لکهای پوستی است. در برابر تابش نور آفتاب، در کنار دريا و در شهر و کوهستان ، از کرم ضد آفتاب استفاده کنيد..

 اگر سن شما به مرز 30 سالگی نزديک می شود، برای جلوگيری از پيدايش تغييرات سنی غير قابل  برگشت، حتما از کرمهای ضد پيری و حافظ قوام پوست صورت و دور چشم و لب استفاده کنيد

در شبانه روز هشت ساعت خواب کامل داشته باشيد

 در صورت بروز هر گونه تغيير در شکل و قوام پوست و خال های پوستی، فورا به پزشک مراجعه کنيد..

 روزانه صورت خود را حداقل به مدت سه تا پنج دقيقه ماساژ دهيد

 هر شب پوست خود را با استفاده از مواد پاک کننده بهداشتی توصيه شده کاملا تميز کرده و از يک کرم شب مناسب با نوع پوست خودتان استفاده کنيد

فقط از محصولات آرايشی و بهداشتی شناخته شده و معتبر استفاده کنيد و توصيه های افراد غير متخصص را در مورد بهداشت و زيبايی پوست و موی خود بکار نبريد.

 

از تتو كردن يا خالكوبي زيبائي گفتم

 

 ولي بدلايل مختلفي اگر تصميم به پنهان كردن موقت آن شديد مي توانيد از چند كمپاني آرايشي كه محصولاتي در اين ضمينه تهيه مي كنند كمك بگيريد. اين محصولات براي پوشاندن خالكوبي يا يكنواخت كردن رنگ پوست بدليل چند رنگي يا انواع سوختگيها يا لكهاي پوستي استفاده مي شود. بيشتر دكتر هاي پوست گريموري در خدمت خود دارند كه اين افراد در اين ضمينه تخصص دارند و از بيماراني كه بصورت موقت يا دائم احتياج به گريم در اين حد را دارند را ياري مي دهند. اگر چه نمي خواستم در اين ضمينه يا در مطب دكتر كار كنم ولي اين دوره تخصصي را در سانفرانسكو زير نظر كمپاني آرايشي كرويولان گذراندم. اين مواد يا كرم پودر مخصوص آن احتياج به تمرين فراوان داشته و ميتوانيد با اين كمپانيها تماس گرفته تا از مراكز فروش اين كرم پودريا كلاسهاي ايشان اطلاع پيدا كنيد. آدرسهاي اين كمپانيها را در زير اضافه مي كنم. .......

 

درسهاي فشرده در باره گريم

قبل از شروع به آموختن آرايش صحيح لازم است کمي درباره رنگ و انتخاب رنگ مناسب براي پوست اطلاعاتي داشته باشيم. معمولا رنگ پوست را در آرايش به رنگهاي روشن، پريده، متوسط و تيره طبقه بندي ميکنيم و با توجه به آن رنگهاي مناسب را براي آرايش در نظر ميگيريم، البته با در نظر گرفتن هماهنگي با رنگ چشم و مو.

رنگ پوست معمولا به رنگهاي زير طبقه بندي ميشود

Makeup and Hair by Martin Armand

 

1 - پوست سفيد:

 پوستي است بدون ماده رنگي. اين نوع پوست بسيار سفيد و شيري رنگ است و رگهاي زير آن قابل رويت هستند. موها سفيد و بيرنگ هستند و عنبيه چشم معمولا صورتي يا آبي و حدقه چشم قرمز پررنگ است که البته اين نوع پوست بسيار نادر است

2 - پوست روشن:

 پوستي است که کمي صورتي به نظر ميرسد. اشخاص صاحب اين نوع پوست معمولا بلند قد با موهاي بلند هستند و بيشتر در کشورهاي شمال غربي اروپا زندگي ميکنند

3 - پوست طلايي:

 اين نوع پوستها اگز روشن باشندزرد و اگر کمي تيره باشند، ته رنگ طلايي دارند. دارنده اين نوع پوستها را معمولا زردپوست ميخوانيم که اين امر هميشه درست نيست. بيشتر مردم پوست زرد با ته رنگ طلايي دارند


4 - پوست خرمايي (گندمي):

گاهي افرادي را ميبينيم که ميتوانيم بگوييم رنگ پوستشان خرمايي است. اين پوست ميتواند قهوه اي روشن يا تيره باشد با ته رنگ زرد يا قرمز

5 - پوست آبنوسي:

آبنوس نام چوبي است که تقريبا سياه استولي نه خيلي سياه. انواع پوتهاي بسيار تيره مثلا زيتوني تيره، زرد و قهوه اي را در اين رده قرار ميدهيم

6 - پوست زيتوني:

 اين رنگ پوست را بيشتر شبيه رنگ زيتون ميدانند و معمولا رنگي است زرد مايل به سبز با ترکيبي از قهوه اي و افرادي با رنگ پوست معمولا موهاي تيره دارند. با توجه به رنگ پوستهاي مختلف بايد کمي هم ترکيب رنگ را بدانيم تا انتخاب رنگ مواد آرايش برايمان ساده تر باشد.

رنگهاي اوليه اصلي


مثل قرمز، زرد و آبي که از اين رنگهاي اصلي رنگهاي ديگر را ميسازيم.

رنگهاي ثانويه يا فرعي

 

از ترکيب مساوي دو رنگي اصلي به وجود مي آيند. مثل

   سبز  =

    آبي  +

زرد

    نارنجي  =

      زرد  +

قرمز

   بنفش  =

+  قرمز

آبي

رنگهاي فرعي ديگر


از ترکيب يک اصلي رنگ اصلي و يک رنگ فرعي به طور مساوي به دست مِي آيند. مثل:
آبي   +    سبز     =   فيروزه اي
بنفش    +    قرمز    = ارغواني يا بنفش با ته سايه قرمز
 

رنگ ها همچنين به انواع سرد و گرم تقسيم ميشوند. بعضي رنگها هم با توجه به سايه، تمايل به رنگي ديگر، روشني و تيرگي، سرد يا گرم خوانده ميشوند. در ترکيب رنگ سفيد و قرمز، اگر رنگ سفيد بيشتر باشد، رنگ صورتي حاصل سرد و اگر قرمز بيشتر باشد رنگ گرم است.
آبي رنگ سرد است و در پوستهاي روشن، آبي تيره رنگ پوست را بيشتر نشان ميدهد. در حاليکه در پوست تيره، آبي روشن اين کار را انجام ميدهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب بيشتز  افراد است و با بيشتر رنگها به راحتي ترکيب ميشود.
سياه رنگ خنثي است و با رنگهاي ديگر به سادگي قابل ترکيب است. سفيد نيز رنگ خنثي است. خاکستري رنگي سرد و خنثي است که با بسياري از رنگهاي ديگر ترکيب ميشود، به خصوص با رنگها گرم مثل زرد، قرمز و نارنجي.
با کمي اطلاعات درباره رنگها ميتوانيم رنگهاي مناسب براي آرايش را آسانتر انتخاب کنيم. براي انتخاب رنگ فونديشن و پودر با توجه به رنگ پوست و سايه زير پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلي پوست شبيه تر است انتخاب ميکنيم.
براي ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان ميدهد، نيز رنگ مناسبي برميگزينيم. براي موهاي جوگندمي از مداد ابروي خاکستري و براي موهاي قرمز از مداد ابروي قهوه اي روشن استفاده ميکنيم. براي افرادي که موهاي مشکي و پوست تيره دارند، رنگ مداد ابروي زغالي پيشنهاد ميشود.
سايه چشم که براي زيباتر نشان دادن چشمها استفاده ميشود در رنگهاي متنوعي ساخته ميشود.
براي کساني که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان ميدهد. با شناخت کمي درباره رنگها و ترکيب آنها ميتوانيم با کمي دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماييم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگي داشته باشد.
در مورد رژ لب، خانم هايي که پوست روشن دارند، رژ لب تيره را براي آرايش خود کمي زياد ميدانند و رنگهاي شفاف و روشن را ترجيح ميدهند و خانمهايي که پوست تيره دارند آسانتر طرف رنگهاي شاد و تند ميروند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر لازم باشد ميتوانيم رنگ دلخواه را با ترکيب چند رنگ به دست بياوريم. خانمهايي که موهاي بلوند، سفيد و خاکستري دارند ميتوانند از رژ لبهاي صورتي روشن، قرمز روشن و نارنجي کم رنگ استفاده کنند. براي موهاي قرمز، رژ لب هلويي، صورتي، قرمز روشن و شفاف توصيه ميشود. خانمهايي که موهاي مسي و شرابي دارندميتوانند رنگهاي فوق را به صورت تيره تر استفاده کنند. براي موهاي قهوه اي روشن و متوسط رژ لب صورتي، قرمز مرجاني، قرمز شرابي، قهوه اي روشن و رنگهاي در اين رديف و براي موهاي قهوه اي تيره و مشکي، رنگهاي فوق در طيفهاي تيره تر مناسب هستند.
 

Makeup and Hair by Martin Armand

قبل از هر چيز صورت را با پاك كننده خود خوب پاك كنيد و حتما تونر يا تونيك را پشت ان روي صورت ماليده و در اخر مرطوب كننده را پشتيبان ان كنيد و بگذاري چند دقيقه روي صورت بماند تا كاملا جذب صورت شود. هر سه محصول بايد از يك كمپاني باشند. چون هر كمپاني تركيبات مخصوص به خود را استفاده ميكند كه احتمال ان را دارد كه با محصول كمپاني بعدي سازگار نباشد و در نتيجه باعث ايجاد حساسيت خواهد شد.

 بعد از زير سازي مقدار كمي كانصيلر*(concealer) زير چشمها و نقاطي كه احتياج است با اسپانج يا انگشت بزنيد. هر چه كمتر بهتر.

و كرم پودر را به طريقه اي كه قبلا ذكر شده روي صورت استفاده كنيد و پشت ان حتما پودر بيرنگ را با براش يا اسپانج مخصوص پودر روي تمام صورت استفاده كنيد. اين باعث ميشود كه ارايش ديرتر ترك خورده يا عرق كند مخصوصا پشت چشمها

آرايش تکميلي و ترميمي

 


با آرايش ترميمي و استفاده از رنگهاي تيره و روشن فونديشن و يا پورد ميتوانيم ايرادهاي اعضاي صورت را تا حد امکان بپوشانيم.  ميتوانيم با رنگهاي تيره اين اعضا را کوچکتر و با رنگهاي روشن آنها را بزرگتر نشان دهيم.  اگر در اين کار دقت نکيم، اين لکه هاي تيره وروشن نه تنها زيبا نخواهند بود، بلکه چهره را زشت نيز خواهند کرد. در آرايش ترميمي بيشتر از پودر استفاده ميشود تا از کرم و مايع، زيرا پودر به راحتي روي فونديشن پخش ميشود. آرايش ترميمي بر اثر تکرار بهتر ميشود چون تکرار اين آرايش باعث ميشود که متوجه شويم که چگونه بايد اعضاي صورت را با استفاده از رنگهاي متضاد کامل نشان دهيم.
به طور مثال براي بيني پهن، کنار بيني را کمي تيره تر ميکنيم و روي بيني را پودر ميزنيم. درمورد بينيهاي بلند، نوک بيني را تيره تر ميکنيم و در بيني هاي کج، رنگ تيره را در کنار بيني و رنگ روشن تر را در وسط بيني به کار ميبريم.
براي پوشاندن جاي زخم و يا جوش، آکنه، لکه هاي روي پوست و سياهي دور چشم و خطوط ريز و پهن کنار دهان عمل ترميمي و تکميلي را بعد از زدن فونديشن انجام ميدهيم، زيرا فونديشن را نميتوانيم روي پودر بزنيم و مانع پاک شدن آن شويم.
پودر و يا کرمهاي ترميمي در رنگهاي روشن، متوسط و تيره ساخته ميشوند.
حلقه سياه دور چشم را ميتوان با استفاده از کرم پودر ترميمي پوشاند. البته دلايل زيادي براي افتادن حلقه سياه دور چشم و گود رفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابي، غذاي نامناسب، مصرف مشروبات الکلي، ناراحتي هاي کليوي و... که در اين صورت بايد ابتدا در  رفع مشکل اصلي بکوشيم و سپس از آرايش کمک بگيريم. به هر حال، پلکها و اطراف چشم را تا زماني که تيره و گود رفته هستند روشنتر ميکنيم و يا در حالتي که پف کرده اند براي پوشاندن اين پف ، روي آن را با پودر تيره تر و اطراف آن را با پودر روشن ميپوشانيم و به دقت پودر را پخش ميکنيم.
از پودر تيره براي کوچکتر نشان دادن بيني بزرگ و يا کج، غبغب، آرواره پهن و برجسته، پلکهاي سنگين، چانه برجسته و پيشاني جلو آمده استفاده ميکنيم.
از پودر روشن براي بزرگتر نشان دادن بيني کوتاه، چشمان گود رفته کوچک،  صورت باريک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باريک و بلند و پوشاندن حلقه سياه دور چشم استفاده ميکنيم.
بريا برجسته تر نشان دادن گونه ها، يک خط فرضي از گوشه دهان به وسط گوش و يک خط ديگر به صورت عمودي، از گوشه خارجي چشم به طرف چانه ميکشيم. فونديشن تيره را بعد از خط عمودي  روي اين خط فرضي به طور افقي ميزنيم.
زخمهاي کوچک، خال و لکه سياه را با فونديشن ميتوانيم بپوشانيم که بهتر است با انگشت فونديشن را کاملا پخش کنيم تا خط فاصله اي ايجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد. براي پوشاندن لکه ههاي بزرگ و خال يا لکه مولودي (اصطلاحا همان ماه گرفتگي)  مسلما وقت بيشتري بايد صرف کنيم و با صبر و حوصله به قدر کافي کار کنيم. بعد از زدن فونديشن، مواد پوشاننده را روي لکه مي ماليم و مجددا لايه نازکي از فونديشن را روي آن ميزنيم و سپس تمام صورت را به طور يکنواخت پودر ميزنيم. بايد توجه داشته باشيم که استفاده از فونديشن خيلي زياد و ضخيم، بدون پخش کردن صحيح مشکل صوزت را بدتر از آنچه که هست نشان ميدهيد
.
 

لوازم مواظبت از كودكان سالهاست كه بعنوان بهترين لوازم كمكي ارايشي شناخته شده اند. مثلا: دستمالهاي تميز  كننده بچه بهترين پاك كننده مخصوصا براي دور چشم هستند. و باعث تازگي و شفافيت پوست دست و صورت ميشوند.

مرطوب كننده كودكان: بهترين براي نرم كردن در مورد تمام انواع پوستها ولي براي پوستهاي خشك بايد كرم مخصوص خود را استفاده كنيد.

كرمهاي كودكان: بهترين  نرم كننده و در عين حال تميز كنندها هستند و براي كساني كه در تميز كردن حساسيت بيشتري دارند جلوگيري از خشك شدن پوست ميشوند. چراكه اين كرمها لايهاي پوست و چربي طبيعي انرا از بين نميبرند. و خوب ارزانتر از ديگر كرمها در خانواده خود هستند.

كرم مخصوص افتاب كودكان: اين كرمها حاوي ............ اس پي اف بيشتري بوده و بخاطر داشتن بخاطر اثر مرطوب كنندهگي و خنك كنندهگي كه دارند  باعث خنك شدن پوست افتاب خورده ميشوند.

شامپوي مخصوص كودكان: بخاطر فرمول ساخته شده براي كودكان روي موي بزرگسالان كاملا بي ضرر بوده .

روغن و شامپوي حمام كودك: كه خاصيت ارام كنندهگي و موقوي براي پوست دارد كه توصيه ميشود كه در فرمول ساخت ان دنبال لوندر و كمومايل باشيد Lavender and Chamomile

 

لوازم كودكان براي زيبايي شما

 

آشنايي با انواع کرمها

 

كرمهاي مرطوب كننده:  اين كرمها از سه طريق مي توانند رطوبت پوست را تأمين نمايند برخي با بر جاي گذاردن يك لايه چرب بر روي پوست مانع از دست رفتن آب پوست مي شوند (مانند وازلين و كولد كرمها  Cold cream) ، برخي كرمها حاوي اجزاء جاذب رطوبت هستند كه رطوبت را جذب و در خود نگه مي دارند، برخي از كرمهاي مرطوب كننده حرفه اي (مانند هايدروزن لانكوم   Hydra Zen ) سيستم آب رساني دارند و مرتب آب به پوست مي رسانند.


کرمهاي ضد آفتاب :
اين كرمها حاوي موادي به نام فيلترهاي ضد اشعه

 UV هستند كه اشعه مضر فرابنفش خورشيدي را از طريق جذب نور و يا تفرق و انعكاس آن تضعيف مي كنند و مانع از آسيب رساندن آن به پوست مي شوند. ميزان كارايي يك فراورده ضد آفتاب با استفاده از عددي به نام SPF  نشان داده مي شود.مفهوم اين عدد افزايش مقاومت پوست  در برابر قرمز شدن در صورت استفاده از فراورده ضد آفتاب است.براي مثال اگر پوست بدن  شما بدون استفاده از فراورده ضد آفتاب  مثلاً پس از 10 دقيقه قرمز شود با استفاده از فراورده ضد آفتاب با SPF=15  پس از 150 دقيقه قرمز خواهد شد
كرمهاي روز و كرمهاي شب : تشابه اين دو كرم در مرطوب كنندگي آنها است تفاوت آنها در اين است كه كرمهاي روز حاوي مقاديري فيلتر ضد آفتاب ولي كرمهاي شب حاوي ويتامين ها و مواد مغذي مفيد براي پوست است . تا در طول شب بر روي پوست مانده و تأثير خود را ظاهر كنند

Hit Counter

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به مارتين آرماند دات کام ميباشد
Copyright © 2003-2004
martinarmand.com, All rights reserved

برداشت مطلب و عکس غير مجاز مي باشد